Chlor ve vodě a čistících prostředcích

Chlor je jedna z nejdráždivějších přírodních látek. Je to důsledkem jeho vysoké reaktivity, díky které vytváří širokou paletu sloučin, přičemž nejrozšířenější sloučeninou chloru je chlorid sodný NaCl. Tato látka je zcela neškodná a nám důvěrně známá jako obyčejná jedlá sůl, kterou používáme při vaření. Chlor se ovšem vyskytuje také v silných kyselinách (např. kyselina chlorovodíková), rozpouštědlech skupiny PCB (polychlorované bifenyly) a v neposlední řadě také jako tzv. chloraminy.


Ekologické čistící a dezinfekční prostředky

Ekologické bezchlórové čistící prostředky určené pro domácnost i veřejný sektor od firmy SILKO jsou založené na aktivních polymerech, které dokáží zastoupit dezinfekční účinek chloru a bez rizika tvorby škodlivých chloraminů. Produkty firmy SILKO jsou zcela nezávadné i při dlouhodobém používání a to i pro děti a zvířata (veterinární kliniky).

Jsou charakteristické silným a dlouhotrvajícím antibakteriálním, antivirovým, protizápachovým a protiplísňovým účinkem bez negativních vlivů na jakékoli ošetřované materiály (sklo, dřevo, kovy, plast, papír, textilie, gumu).

Výrobky firmy SILKO nezpůsobují alergii na chlor a vynikají širokým spektrem účinku – baktericidním, virucidním, fungicidním a proti kvasinkovým.


Alergie na chlór

Alergie na chlór či přecitlivost na chlor se může vyznačovat těmito příznaky: dušnost, kašel, zúžení průdušek, vyrážka, atd. Všude, kde se dochází ke kontaktu s volným chlorem (např. jako dezinfekcí v bazénu či čistících prostředcích), existuje riziko vzniku chloraminů a jeho negativního působení na lidský organismus.
Nejvhodnější obranou je využití čistících a dezinfekčních prostředků bez chlóru.